Фулъм унизен в отсъствието на Бербатов, лондончани получиха шест гола за едно полувреме (видео)

Хъл Сити разгроми Фулъм с 6:0 на своя „Кей Си Стейдиъм“, записвайки най-изразителната си победа в елита. Всичките попадения „тигрите“ реализираха през второто полувреме. Домакините доминираха и преди почивката, но удар на Том Хъдълстоун срещна гредата. Ахмед Елмохамади сложи начало на головия спектакъл в 49-ата минута. Роберт Корен (60‘ и 84‘) добави две попадения, а Джордж Бойд (63‘), Том Хъдълстоун (67‘) и Мат Фрайът (74‘) записаха имената си сред голмайсторите в този исторически за Хъл мач.

Димитър Бербатов не бе в групата на Фулъм за трети пореден път, тъй като все още не е възстановен от разтежение в слабините.

Елмохамади откри четири минути след почивката след хубав изстрел от около 12-13 метра. Корен удвои след час игра, след като бе изведен добре от Сагбо и отблизо матира Стокдейл. Бойд направи преднината класическа в 63-ата минута след удар от границата на наказателното поле. Хъдълстоун покачи на 4:0 с идентичен шут, вкарвайки първия си гол от април 2011 година насам. В 74-ата минута топката срещна напречната греда след пряк свободен удар, изпълнен именно от Хъдълстоун. Фрайът стигна до рикоширалата топка и я прати за пети път в мрежата зад Стокдейл. Корен довърши Фулъм шест минути преди края, когато стражът на гостите първо изби шут на Греъм, но словенецът не сгреши при добавката – 6:0.

Фулъм остава в зоната на изпадащите с 16 точки, докато Хъл вече е на седем точки над чертата. „Тигрите“ са на десето място.