Скот Паркър поведе Фулъм към безценен обрат в отсъствието на Бербатов (видео)

Фулъм стигна до много важен в битката за оцеляването на тима успех с 2:1 като гост на Норич. Гари Хуупър (13‘) изведе „канарчетата“ напред с поредния си гол през този сезон. Нападателят стреля от повече от 25 метра, топката рикошира в Аарън Хюз и влезе в мрежата на Стокдейл. В 34-ата минута Пайтим Касами изравни след много хитро изпълнен пряк свободен удар. Малко преди това и Скот Паркър вкара топката в мрежата на Ръди, но попадението правилно бе отменено. Именно капитанът на Фулъм донесе победата на своя тим с много хубав далечен изстрел три минути преди края. Играчите на Рене Мюленстийн заслужиха трите точки с представянето си след почивката, когато търсеха с всички сили победния гол. Въпреки това обаче „котиджърс“ не успяха да се измъкнат от зоната на изпадащите, тъй като Кристъл Палас победи Астън Вила и изпревари Фулъм по голова разлика.

Българският голмайстор на гостите Димитър Бербатов не бе включен в групата за днешния двубой, тъй като не успя да премине късния фитнес-тест, който трябваше да оцени състоянието му. Както е известно, той има разтежение в слабините, заради което пропусна и предишния двубой на своя отбор.

Фулъм е на 18-о място с 16 точки. Норич има три повече.