Диего Симеоне беше избран за треньор на годината в Испания

Диего Симеоне от Атлетико Мадрид беше избран за треньор на годината в Испания. 43-годишният аржентинец спечели трофея ЕФЕ за първи път в треньорската си кариера.

През миналия сезон "дюшекчиите" завършиха на трето място в Примера дивисион и спечелиха купата на страната. През есента на 2013 година Атлетико се представи отлично в груповата фаза на Шампионската лига и продължава на осминафиналите в турнира.

През 1996 година Диего Симеоне заслужи трофея ЕФЕ за най-добър футболист от Испания и Южна Америка в Примера дивисион.

Тогава Атлетико Мадрид, с Диего Симеоне и Любослав Пенев в състава си, направи дубъл с титлата и купата на