Бартоли и Паркър са номер 1 във Франция за 2013-а

Шампионката от "Уимбълдън" и баскетболистът Тони Паркър бяха наградени са спортистка и спортист номер 1 на Франция за 2013-а година в анкетата на спортния вестник "Екип". 29-годишната Бартоли, която тази година спечели турнира от Големия Шлем в Лондон, прекрати кариерата си няколко дни по-късно. Тенисистката събра 886 точки в класацията при жените, побеждавайки състезателките по ски-алпийски дисциплини Марион Ролан (522 точки) и Теса Уорли (520 точки). Двете се възстановяват от травми на колената и ще пропуснат олимпийските игри в Сочи през февруари следващата година.

Гардът на Сан Антонио Спърс Паркър, 31-годишен, е начело при мъжете с 805 точки. Той изведе националния отбор на Франция до титлата на европейското първенство. Състезателят по джудо Теди Рине е втори с 555 точки, а трети с 403 точки остана световният шампион на троен скок Теди Тамго.

На шампионата на планетата в Москва Тамго стана третият състезател в историята с постижение от над 18 метра, записвайки 18.04 метра. Футболистът на Байерн (Мюнхен) Франк Робери остана четвърти с 375 точки. Той спечели пет трофея с баварците през 2013-а година - Шампионската лига, титлата и Купата в Германия, Суперкупата на Европа и световното клубно първенство.