Хамбургер с девета загуба, срина се в 92-ата

Отборът на Хамбургер ШФ загуби с 2:3 у дома от Майнц 05 в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за победителите реализираха Шинджи Оказаки (47 и 92) и Николай Мюлер (50). За домакините точни бяха Хакан Чалханоолу (21) и Рафаел ван дер Ваарт (79). Тимът на Берт ван Марвайк остава 14-и след деветата си шампионатна загуба.

Първият четвърт час беше изпъстрен с добри положения пред двете врати. Домакините съумяха да преметнат своя съперник в 21-ата минута. Хакан Чалханоолу се възползва от пас на Максимилиан Байстер и завърши прекрасна контраатака - 1:0. След гола гостите заиграха по-активно, но се оттеглиха на почивка без попадение в графата си.

След почивката 50-те хиляди зрители "Имтех Арена" видяха голово шоу с горчив завършек за домакините. Шинджи Оказаки се превърна в герой на вечерта с два гола и асистенция. В 47-ата японският нападател се възползва от грешка на Йоан Джуру и не показа нерви сам срещу Ярослав Дробни. Три по-късно азиатецът асистира за 1:2 при попадение на Николай Мюлер от точката на дузпата.

В 79-ата Рафаел ван дер Ваарт изравни и даде надежди за успех на северняците с насочване отблизо. Преди това Чаланоолу беше нацелил гредата от фаул. В 82-ата Ринкон от състава на Хамбургер получи втори жълт картон. В 92-ата Майнц изкова успеха след гол с глава на Оказаки от дузпата.

Снимка: Getty Images/Guliver