Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Удинезе се събуди и продължи черната серия на Ливорно (видео)

Отборът на Удинезе се върна на победния път в Серия "А", след като надигра с 2:1 Ливорно в първия мач от 17-ия кръг на Серия "А". "Зебрите"показаха по-добра игра от своя съперник и измъкнаха ценни три точки. Домакините пък продължават да затъват, като вече 6 поредни мача нямат победа.

Удинезе пръв откри резултата в 11-ата минута, когато Нико Лопес се възползва от грешка на Емерсон, излезе сам срещу вратаря и прати кълбото в мрежата за 0:1. Ливорно обаче успя да се върне в мача в 32-ата минута, когато Паулиньо и Силигарди направиха хубаво двойно, което изведе втория на стрелкова позиция и той възстанови равенството.

В 45-ата минута обаче гостите бяха близо да си върнат преднината си в мача като изстрел на Алан Маркес бе спасен от вратаря, след което топката се отби и от гредата. В 65-ата минута Удинезе все пак излезе напред в резултата като при един корнер Барди спаси изстрела на Данило, но при добавката Томас Орто прати топката в мрежата за 1:2.

Така Удинезе стигна до успеха и събра актив от 20 точки, с които се изкачи до 10-ото място в класирането. Ливорно пък остава на 18-ата позиция с 13 точки.