Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Ман Сити наказа Фулъм в Лондон, Бербатов не игра за домакините (видео)

Отборът на Манчестър Сити се разправи с Фулъм като гост и го победи с 4:2 на неговия "Крейвън Котидж", за да се изкачи до второто място в класирането и да нанесе 12-о поражение на лондончани от 17 мача през този сезон. Възпитаниците на Мануел Пелегрини можеше да бъдат наказани заради отпускането си в началото на второто полувреме, когато Фулъм отбеляза два гола и възстанови равенството до 2:2, след като бе допуснал две попадения преди почивката. Въпреки това голове на резервите на Пелегрини - Хесус Навас и Джеймс Милнър, донесоха победата на гостите.

Българският нападател на домакините Димитър Бербатов пропусна сблъсъка, след като не бе в групата на Фулъм за мача. Според информации на журналисти в социалната мрежа "Туитър" Бербо е получил контузия на тренировката на тима си вчера и това е причината да бъде извън състава за двубоя с "гражданите".

Преди почивката гостите напълно доминираха на терена и още в 23-ата минута Туре Яя от фаул даде аванс за тима на Мануел Пелегрини. Африканецът се разписа от пряк свободен удар с прецизно изпълнение от границата на наказателното поле. Малко преди края на първото полувреме Венсан Компани удвои преднината на гостите, което сякаш успокои прекалено футболистите на "гражданите" и началото на втората част бе доста тежка за тях.

Киърън Ричардсън се разписа за 1:2 в 50-ата минута след бърза контраатака на Фулъм, а в 69-ата минута Компани заби топката в собствената си мрежа при неуспешен опит за изчистване, за да направи резултата 2:2. Така в последните минути на двубоя гостите отново трябваше да треперят да не изпуснат на практика спечелен мач.

Това обаче в крайна сметка не се случи, след като първо Хесус Навас се възползва от изключителен пас на Давид Силва, извел го сам срещу Маартен Стекеленбург, за да направи 2:3, а седем минути преди края на редовното време и друга резерва на Пелегрини Джеймс Милнър се разписа за крайното 2:4 след асистенция на Алваро Негредо.

Победата изведе Манчестър Сити до второто място с 35 точки, с една по-малко от лидера Ливърпул, който гостува на "Етихад Стейдиъм" на "Боксинг Дей". Фулъм пък затъва все повече и може да посрещне решителния кръг на 26 декември на последното място в класирането.