Ботев (Луковит) измъкна 3:2 над Славия в София

В първи мач от предколедния 10-ти кръг на волейболната Суперлига новакът Ботев (Луковит) отмъкна две точки от гостуването си на Славия след драматичен успех с 3:2 (25:21, 25:19, 19:25, 22:25, 15:12) в зала "Панайот Пондалов".

Момчетата на треньора Петьо Драгиев могат да съжаляват, че изпуснаха да се поздравят с три точки и да си направят най-добрия коледен подарък. За Славия "черната" серия няма край откакто си тръгна националния разпределител Георги Братоев. От тогава "белите" нанизаха четири поредни загуби.

През първия гейм Славия започна по-добре, но впоследствие гостите от Луковит наваксаха изоставането от 2-3 точки и успяха да поведат с 1:0 след 25:21. При 7:3 за Ботев във втория гейм неприятна контузия в глезена получи разпределителят на Славия Владислав Стоянов, който напусна терена, накуцвайки. Това още повече усложни ситуацията за "белите" и Ботев направи солидна преднина от пет точки и взеха гейма с 25:19.

Третият гейм бе най-равностоен, като резултатът се движеше точка за точка, а домакините поведоха с 16:14 при втората техническа пауза. "Белите" намалиха изоставането си в геймовете след 25:19, а в четвъртата част отново направиха разлика и дръпнаха с 13:9. След това обаче играчите на Ботев се мобилизираха и стигнаха до само точка изоставане - 19:20. Славия обаче успя да задържи преднината си и да вкара мача в тайбрек. В него Ботев успя да се наложи с 15:12 и да спечели мача с 3:2.

Най-полеен за Ботев стана Пламен Драгиев с 20 точки (3 блока, 1 ас, 53% ефективност в атака, 51% позитивно и 22% перфектно посрещане) за победата. За тима на Славия Александър Горбатков заби страхотните 31 точки (2 блока, 2 аса и 44% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 2:3 (21:25, 19:25, 25:19, 25:22, 12:15)
СЛАВИЯ: Владислав Стоянов 1, Александър Горбатков 31, Николай Костадинов 15, Иван Димитров 8, Даниел Димитров 11, Ивайло Енев 11 - Мартин Иванов-либеро (Милан Миланов, Янко Делчев)
Старши-треньор: Иван Димитров
БОТЕВ: Любомир Величков 2, Христо Петков 2, Пламен Драгиев 20, Мирослав Братанов 11, Пламен Тодоров 10, Данаил Попов 6 - Денислав Георгиев-либеро (Спас Байрев 11, Иван Маринов, Петър Бъчварров 3, Теодор Чипилов)
Старши-треньор: Пламен Драгиев.

Статистика: Методи Шопов (скаутмен на Славия)