Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Тодор Скримов и Латина на 1/8-финал за "Чалъндж къп" след "златен" гейм

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият италиански отбор Андреоли (Латина) се класираха за 1/8-финалите на третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Скримов и съотборниците му паднаха като гости на белгийския Прекура (Антверпен) с 0:3 (25:27, 22:25, 16:25) в мач-реванш от 1/16-финалите, игран снощи пред едва около 1500 зрители в зала "Дюрне".

Така след победата в първата среща с 3:0 гейма се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него момчетата на треньора Роберто Сантили успяха да се наложат с 15:10. По този начин Латина се класира за 1/8-финалите, където ще срещне естонския Перну ВК (Перну). Първият двубой ще бъде между 14-ти и 16-ти януари 2014 година в Естония, а реваншът е седмица по-късно.

Мачът започна по-добре за домакините, които успяха да дръпнат постепенно с 16:10. Латина успя да намали до 18:19, но в крайна сметка Прекура измъкна гейма с 27:25. За началото на втората част треньорът на италианците Роберто Сантили пусна в игра Тодор Скримов на мястото на гръцкия посрещач Андреас Фрагос. Самият гейм тръгна равностойно до 13:13, след което белгийците успяха да дръпнат с 22:18 и да го вземат с 25:22. Третият гейм бе спечелен категорично от Прекура с 25:16 и така се стигна до "златен" гейм. Решителната част стартира много добре за Латина, които дръпнаха с 4:2 и 7:3. В крайна сметка Скримов и компания спечелиха гейма с 15:10, с което се класираха за 1/8-финалите на турнира.

Тодор Скримов, който не започна като титуляр, но влезе в игра в началото на втория гейм, се включи много добре и стана втори по резултатност с 12 точки. Най-полезен за Латина отново стана сръбският диагонал Саша Старович с 19 точки за победата. За домакините от Прекура датският национал Мадс Дитлевсен също реализира 19 точки.

ПРЕКУРА (АНТВЕРПЕН, БЕЛГИЯ) - АНДРЕОЛИ (ЛАТИНА, ИТАЛИЯ) 3:0 (27:25, 25:22, 25:16); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 10:15
ПРЕКУРА: Сеп Баетенс 13, Томас Кьолевайн 9, Яник Ван Харскамп 2, Том Ван Вале 12, Себастиан Ван Бемелен 8, Мадс Дитлевсен 19 - Гайс Йорна-либеро (Робин Де Бонт, Райнис Пекманис)
Старши-треньор: Крис Танге
ЛАТИНА: Пиетер Верхеес 8, Даниеле Сотиле 1, Андреас Фрагос 3, Кармело Джито 3, Саша Старович 19, Серхио Нода 10 - Салваторе Росини-либеро (ТОДОР СКРИМОВ 12, Петер Михалович 1, Давиде Канделаро, Матео Парис, Джейсън Де Роко)
Старши-треньор: Роберто Сантили.