Тренто завърши с тежка загуба 0:3 като гост от Берлин РВ в Шампионската лига

Волейболният първенец на Италия Диатек (Тренто) завърши със загуба груповата фаза на Шампионската лига, след като тимът падна като гост на германския Берлин Ресайклинг Волейс (Берлин) с 0:3 (16:25, 18:25, 19:25) в мач от последния 6-ти кръг в Група "D", игран снощи пред над 4500 зрители в зала "Макс Шмелинг" в германската столица.

Въпреки поражението, трентинци спечелиха първото място в групата с 15 точки след 5 победи и 1 загуба, с колкото завърши и Берлин РВ, но с по-лош геймов коефициент.

Българският национал Цветан Соколов не започна като титуляр, но влезе в игра във втория гейм и завърши със 5 за него 5 точки (42% ефективност в атака). Явно треньорът на Тренто Роберто Серниоти търсеше вариант за игра без Соколов, защото в неделния мач от Серия А1 срещу Сър Сейфти (Перуджа) българската звезда ще липсва заради започващия лагер на националния отбор преди световната квалификация в Опава (Чехия).

Най-резултатен за Тренто стана Филипо Ланца с 14 точки (1 ас, 62% ефективност в атака, 36% позитивно и 9% перфектно посрещане), аржентинският център Себастиан Соле добави 10 (4 блока и 50% ефективност в атака). За тима на Берлин Роберт Кром реализира 13 точки (3 аса, 2 блока и 42% ефективност в атака), а сръбският център и национал Сречко Лисинац заби 12 точки (1 ас, 4 блока и 64% ефективност в атака) за победата.
БЕРЛИН РВ: Скот Туцински 5, Кавика Шоджи 1, Роберт Кром 13, Пол Керъл 5, Томас Кмет 6, Сречко Лисинац 12 - Мартин Кристоф-либеро (Александър Спировски 2, Себастиян Кюнер 2, Рубен Шот)
Старши-треньор: Марк Лебедеу
ТРЕНТО: Джакомо Синтини 1, Себастиан Соле 10, Алешандре Ферейра 3, Филипо Ланца 14, Микеле Федрици 4, Матео Бургщалер 5 - Масимо Колачи-либеро (ЦВЕТАН СОКОЛОВ 5)
Старши-треньор: Роберто Серниоти.