Ледена буря не спря устрема на Манчестър Юнайтед към полуфиналите (видео)

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите в турнира "Кепитъл Уан Къп" след победа с 2:0 срещу Стоук Сити. "Червените дяволи" стигнаха до успеха с голове през второто полувреме на Ашли Йънг и Патрис Евра. Преди почивката над "Британия Стейдиъм се разрази истинска буря, която принуди рефера Марк Клатънбърг да спре мача, но малко по-късно играта беше подновена.

Началото на двубоя не беше особено вълнуващо. Домакините се защитаваха добре, а Юнайтед не успяваше да създаде голови положения пред вратата на Томас Сьоренсен. Малко преди да изтече първия половин час от срещата, Клатънбърг прибра двата отбора заради силния дъжд, който премина в градушка. След подновяването на играта съперниците не сътвориха нищо особено и почивката дойде при нулево равенство.

Гостите наложиха волята си през второто полувреме. Ашли Йънг откри резултата в 62-ата минута след пас на Хавиер Ернандес и силен далечен удар. В 78-ата минута пък левият бек Патрис Евра подпечтата успеха на тима на Дейвид Мойс след хубава комбинация с Йънг.

СТОУК СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2 (0:0)
0:1 А. Йънг (62)
0:2 П. Евра (78)