Ювентус си върна самочувствието с бой над слабак, Тевес избухна с хеттрик (видео)

Италианският шампион Ювентус бързо забрави разочарованието от отпадането от Шампионската лига след загубата от Галатасарай (0:1) през седмицата. "Бианконерите" се върнаха на победния път с мощно 4:0 над слабака Сасуоло. Играчите на Антонио Конте показаха, че несполуките в Европа не са повлияли на формата им у дома и буквално развинтиха своя съперник. С хеттрик се отчете Карлос Тевес, който бе точен в 15-ата, 45-ата и 68-ата минута. Аржентинецът също така асистира и за попадението на Федерико Пелузо в 28-ата минута и определено заслужи приза за играч на мача.

Ювентус бе пъен господар на терена през първото полувреме и зареди атака сбед атака към вратата на противника. Още в 15-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Фернандо Йоренте спаси една топка на аутлинията и върна за Артуро Видал, който стреля от близо, но ударът му бе отразен от вратаря. Топката обаче се върна в Карлос Тевес, който не сгреши при добавката за 1:0. В 28-ата минута домакините стигнаха и до втори гол след като Тевес центрира от фаул и Федерико Пелуза се извси и с глава простреля вратата. Третият гол пък падна в самия край на полувремето, когато Тевес се възползва от лошо върната топка и изскочи сам срещу вратаря, финтира го и прати кълбото в опразнената врата за 3:0.

Ювентус можеше спокойно да води и доста по-убедително след първите 45 минути, но пропуски на Квадво Асамоа, Маурисио Исла и Карлос Тевес, както и няколко прекрасни намеси на вратаря Джанлука Пеголо попречиха това да се случи.

Макар видимо да намалиха оборотите през второто полувреме, домакините стигнаха и до четвърти гол. В 68-ата минута Исла центрира от фланга и Тевес от близо промуши топката под плонжа на вратаря - 4:0. До края мачът просто се доиграваше и не се стигна до нищо по-интересно пред двете врати.

Така Ювентус събра актив от 43 точки и дръпна с 6 на върха на класирането пред преследвача Рома, който обаче е с мач по-малко и утре предстои да се изправи срещу Милан на "Сан Сиро". Сасуоло пък остава в долната половина на таблицата с 14 точки на 17-ата позиция.