Севиля и Атлетик Билбао взеха по точка (видео)

Отборите на Севиля и Атлетик Билбао направиха 1:1 в среща от 16-ия кръг на испанския елитен шампионат. Ранни голове на Алберто Морено (4) и Маркел Сусаета (6) белязаха двубоя. Сусаета изпусна дузпа в 45-ата минута. С успеха "лъвовете" увеличиха разликата до петия Виляреал на две точки. Севилци са седми.

Унай Емери подреди 4-2-3-1 с Карлос Бака като централен нападател и офанзивно трио от Виктор Мачин - Витоло, Хосе Антонио Рейес и Алберто Морено. Гостите от "Сан Мамес" избраха същата схема, като любопитно многофункционалния Оскар де Маркос зае поста на десен защитник. В отсъствието на Ариц Адурис на върха на атаката се появи Гайска Токеро.

Срещата започна летящо с две попадения до шестата минута. В четвъртата испанският национал Алберто Морено вкара много красиво попадение с удар в близкия ъгъл. Номер "32" финтира Маркел Сусаета и фалцово матира Горка Ираисос. Стотина секунди по-късно Федерико Фасио върна слабо назад, Сусаета изпревари Бето и насочи в мрежата - 1:1.

В 17-ата Витоло шутира, топката се отклони от Карлос Гурпеги и излезе в корнер. В 24-ата Икер Муниаин отправи прекрасен фалцов удар, но Бето се разтегна и изби. Три по-късно Ираисос извади топката след удар с глава на Фасио. В 39-ата Стефан Мбиа опъна мрежата, но след правилно отсъдена засада.

В 45-ата "Рамон Санчес Писхуан" освирка съдията Ундиано Майенко за наглед странно отсъдена дузпа в полза на баските. Карлос Бака докосна топката с ръка при липса на сериозна опасност в наказателното поле. Силният удар на Сусаета от бялата точка обаче беше спасен от Бето след хубав плонж на португалския страж.

През втората част "червено-белите" от  Билбао, облечени днес в синьо-бели екипи, играха на постепенни нападения. Домакините пък действаха доста прибрано. В 49-ата Токеро стреля над гредата с глава след пас отдясно. В 54-ата Микел Баленсиага центрира отляво, топката стигна до Де Маркос, но "десетката" не я очакваше. В 56-ата подобно нещо се случи и на Аймерик Лапорт след корнер.

В 74-ата домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но топката се удари в рамото на Де Маркос. В 85-ата Горка излезе рисковано, увисна, но за негово щастие футболист на Ернесто Валверде овладя топката. В 88-ата Адурис беше много близо до победен гол, но ударът му с глава мина до сглобката.

Снимка: Getty Images/Guliver