Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Берое не успя да спре победния ход на Балкан

Отборът на Балкан (Ботевград) записа пета поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като в последната среща от програмата на IX кръг се наложи при гостуването си на Берое (Стара Загора) с 90:83.

Ноа Далмън се отличи с „дабъл-дабъл” за победителите – 22 точки и 13 борби, Павел Маринов и Иван Лилов вкараха по 19 и 15 точки, а Александър Груев и Петер Седмак приключиха съответно с по 11 и 10 точки.

Микел Ди Нуно вкара 27 точки за старозагорци, а Доминик Фъргюсън и Мартин Раднев добавиха съответно по 22 и 15 точки.

Гостите от Ботевград поеха лидерството още от първия съдийски сигнал, но въпреки това, не успяха да се откъснат напред с голяма разлика и след 10 минути момчетата на Александър Тодоров водеха с 28:21.

Ситуацията на терена не се промени особено и през втория период, но в тези минути си пролича опитът в селекцията на гостите, а почивката дойде при двуцифрен аванс за Балкан – 46:36.

През второто полувреме домакините от Берое се хвърлиха да търсят обрат и две минути преди края на мача бяха съвсем близо до целта си при 82:85, но в оставащото време Далман и Лилов бяха точни и подпечатаха победата за Балкан – 90:83.