Ман Юнайтед прекъсна негативната си серия с класика срещу Астън Вила, Тонев гледа от скамейката (видео)

Дани Уелбек вкара два гола за класическата победа на Манчестър Юнайтед с 3:0 срещу Астън Вила на "Вила Парк". Така шампионите сложиха край на серията си от  от две поредни загуби и общо четири поредни срещи без успех в Премиър лийг. Уелбек предреши крайния изход с две попадения до 18-ата минута, а Том Клевърли (52') оформи класиката. Българският национал Александър Тонев не получи шанс за изява в днешния двубой и изгледа загубата на своя тим от скамейката.

Матю Лоутън, Антонио Луна, Якуба Сила и Марк Олбрайтън започнаха в стартовия състав на Пол Ламбърт.

Фил Джоунс стартира в центъра на отбраната на Манчестър Юнайтед, Антонио Валенсия и Аднан Янузай действаха по крилата, а ветеранът Райън Гигс и Том Клевърли започнаха като вътрешни халфове за гостите. Уейн Рууни и Дани Уелбек съставиха атакуващия дует на Юнайтед. Дейвид Мойс обаче не разполагаше с резервни нападатели (освен младия Уилфред Заха), тъй като Робин ван Перси и Хавиер Ернандес са контузени. Дарън Флетчър, който за последно игра преди около година, бе на резервната скамейка за началото, но се появи на терена в 70-ата минута.

Дани Уелбек изведе шампионите напред след 1/4-час игра. Рафаел да Силва проби добре отдясно и центрира в наказателното поле, където Янузай засече с глава, след което топката рикошира в дясната страничната греда, но Уелбек реагира най-бързо - 0:1. Само три минути по-късно Уелбек удвои, след като засече от два метра остро центриране по земя на Антонио Валенсия.

В рамките на минута - 28-ата, гостите пропуснаха да вкарат трети гол, като първо Валенсия не успя да намери Рууни пред вратата на Гузан, а след това и "десетката" на "червените дяволи" стреля встрани. В 34-ата минута сантиметри лишиха Уелбек от хеттрик, след като Валенсия го изведе добре, но диагоналният удар на нападателя профуча покрай гредата.

В 52-ата минута Том Клевърли направи преднината на гостите класическа. Халфът пресече едно подаване в половината на Вила, комбинира с Рууни, който му върна топката, извеждайки го в наказателното поле. Клевърли стреля в близкия ъгъл - 0:3.

В оставащите минути Де Хеа спаси опасни изстрели на Олбрайтън и Ел Ахмади, а Уелбек пропусна за гостите.

Манчестър Юнайтед се изкачи на осмо място с актив от 25 точки, докато Астън Вила е 11-и с 19 т.