Раджа изхвърли Монтерей от световното клубно първенство

Отборът на Раджа (Казабланка) се класира на полуфиналите на световното клубно първенство, което се провежда в Мароко. В четвъртфиналите Рджа победи мексиканския Монтерей с 2:1 след продължения. Редовното време завърши 1:1. Домакините първи стигнаха до гол чрез Шем- Едина Штиби в 24-ата минута, но мексиканците изравниха в началото на второто полувреме, когато се разписа Хосе-Мария Басанта. Победният гол за Раджа падна още в началото на първото продължение, а голмайстор стана Илер Гуко Гей.  Котдивоарецът се разписа с глава след изпълнение на корнер.
За място на финала Раджа ще спори с бразилския Атлетико (Минейро) на 18 декември. Другият финалист ще бъде излъчен ден по-рано в двубоя между водения от Марчело Липи китайски тим Гуанджоу Евъргранд и Байерн (М).
Китайският отбор, станал шампион на Азия, успя да срази африканския първенец Ал Ахли (Египет) с 2:0. Бразилецът Елкенсон и аржинтеницът Дарио Конса вкараха головете през второто полувреме.