Саутхамптън измъкна точката на "Сейнт Джеймсис Парк", Сисоко нокаутира рефер без да иска (видео)

Саутхамптън взе точка при визитата си на "Сейнт Джеймсис Парк", завършвайки при резултат 1:1 сблъсъка си с Нюкасъл. "Свраките" излязоха напред след груба грешка на Хойфелд, от която се възползва Йоан Гуфран. Той премина покрай Газанига и откри резултата. В 64-ата минута изстрел на Дейвис срещна гредата, а минута по-късно Джей Родригес изравни след прекрасно двойно подаване със Стивън Дейвис, което матира отбраната на Нюкасъл. Лоик Реми пък пропусна най-чистата възможност да донесе победата на домакините, но стреля на сантиметри встрани от целта.

Странен инцидент беляза второто полувреме, когато Сисоко неволно удари главния рефер Майк Джоунс, вследствие на което съдията се оказа на тревата, а носът му бе разбит. Тъй като не видя умисъл в действието на играча, Джоунс не му показа картон.

Нюкасъл е на шесто място с 27 точки, докато Саутхамптън има три по-малко, което отрежда временното осмо място на "светците".