СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

И Херта разкри най-слабата защита в Бундеслигата (видео)

Вердер (Бремен) защити репутацията си на отбора с най-слаба защита в Бундеслигата и при гостуването си на Херта в Берлин от 16-ия кръг. Бременци загубиха с 2:3 и вече са допуснали 25 гола в последните си седем мача. Закономерно позицията им в класирането е незавидно - 14-о място. С два гола срещу Вердер се отчете Андре Рамос, а един добави Рони. За гостите точни бяха Нилс Петерсен и Ааарон Хънт. Успехът изкачи Херта на шесто място, което ако бъде удържано, ще им осигури участие в Лига Европа.
Футболистите на Вердер излязоха на терена с идеята да се отърсят от шока, който им нанесе Байерн в миналия кръг - загуба с 0:7 насред Бремен. Гостите откриха след четвърт час игра чрез Петерсен, но равенството беше бързо възстановено от Рамос, който реализира дузпа. Малко по-късно колумбиецът изведе тима си напред, но гостите показаха характер и стигнаха до равенство. В началото на второто полувреме обаче защитата им отново се пропука и Рони отбеляза победния гол за Херта.