Сълзи за Наполи при победа над Арсенал (видео)

Отборът на Наполи победи с 2:0 Арсенал в последния си мач от Група "F" на Шампионската лига, но за съжаление на тифозите на "Сан Паоло" отпадна от надпреварата заради по-слабата си голова разлика в мачовете с Борусия (Дортмунд) и "артилеристите". Трите отбора събраха по 12 точки, но само германците и англичаните продължават напред. Автори на попаденията бяха бившите играчи на Реал Мадрид - Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон. Наполи бе само на три минути от класиране за осминафиналите, след като в другия мач от групата Марсилия и Борусия бяха 1:1 до 87-ата минута. В крайна сметка Дортмунд стигна до успеха с 2:1.

След нулево първо полувреме, където домакините бяха по-активният отбор, но трудно достигаха до положения пред Войчех Шчесни, Наполи тръгна по-смело в атака през втората част. В 57-ата минута Пабло Армеро проби по лявото крило и навлезе в наказателното поле сам срещу вратаря, но ударът му бе много слаб.

Все пак италианците стигнаха до гол в 73-ата минута. Игуаин получи топката в наказателното поле и след като се освободи от опеката на двама защитници прати топката в мрежата с левия крак. Три минути по-късно "артилеристите" останаха с човек по-малко, след като Микаел Артета видя за втори път жълтия картон. В последната минута на мача Лоренсо Инсинье намери отлично Кайехон, който технично прехвърли вратаря за 2:0. Наполи можеше да продължи напред, ако бе вкарал още един гол във вратата на Арсенал, но нямаше време.

Така Наполи отпада от надпреварата заради по-слабата си голова разлика в мачовете между трите отбора с 12 точки. Италианците са с 5:6, докато Арсенал остава втори с 4:4. Победител в групата е Дортмунд с 6:5.

НАПОЛИ - АРСЕНАЛ 2:0
1:0 Игуаин (73)
2:0 Кайехон (93)