Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Боян Йорданов със 7 точки! Белогорие сгази Олимпиакос с 3:0 и се класира напред в ШЛ

Националът Боян Йорданов игра два гейма, записа 7 точки (32% ефективност в атака), а неговият гръцки клуб Олимпиакос (Пирея) допусна тежка загуба като гост от руския Белорие в Белгород с 0:3 (15:25, 23:25, 18:25) в мач от 5-ия кръг на Група В на Шампионската волейболна лига за мъже.

Загубата бе 3-та за Супер Бобо и съотборниците му и те загубиха всякакви шансове да продължат напред в Шампионската лига, но запазиха шансове за участие в турнира за Купата на CEV.

Генадий Шипулин дори не записа в групата за мъча двамата си олимпийски шампиони Сергей Тетюхин и Тарас Хтей, а освен това остави на резервната скамейка титулярния си разпределител Драган Травица и титулярния си диагонал Георг Гроцер.

В тяхното отъствие отлични изяви за домакините имаше диагоналът Максим Жигалов, който заби 16 точки (1 ас, 2 блока, 57% ефективност в атака). националът Дмитрий Мусерский игра само в първата част, но бе блестящ и заби 8 точки (6 блока, 100% ефективност в атака). Другият руски национал Дмитрий Илиних също игра само в първата част, записа 5 точки (1 ас, 2 блок) и получи почивка.

За Олимпиакос най-резултатен стана бразилецът Леонардо Калдейра с 13 точки (1 ас, 3 блока).

БЕЛОГОРИЕ, БЕЛГОРОД (РУСИЯ) - ОЛИМПИАКОС, ПИРЕЯ (ГЪРЦИЯ) 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)

БЕЛОГОРИЕ: Александър Богомолов 5, Максим Пантелеймоненко 7, Дмитрий Мусерский 8 , Дмитрий Илиних 5, Сергей Багрей 2, Максим Жигалов 16 - Роман Брагин-либеро (Александър Косарев 1, Руслан Ханипов 5, Антон Фоменко 9)
Старши-треньор: Геннадий Шипулин
ОЛИМПИАКОС: Константинос Христофиделис 5, Милан Джуришич 3, Леонардо Калдейра 13, БОЯН ЙОРДАНОВ 7, Никос Смарагдис 4, Василис Курнетас - Йортгос Стефану-либеро (Атанасиос Марулис 4, Йоргос Пападополус, Менелаос Кокинакис 1, Сотириос Сотириу)
Старши-треньор: Димитрис Казазис.