Локо (Пд) гази, Камбуров подгони исторически рекорди на Наско Сираков и Петър Жеков

Отборът на Локомотив (Пловдив) смаза с 6:0 аутсайдера Пирин (Гоце Делчев) в двубой от 22-ия кръг на "А" група. Мартин Камбуров (28' и 88'), Тижани Белаид (51'), Крис Гади (57') и Стелиос Илиадис (70') се разписаха за "черно-белите", а Любомир Гуцев (77') си заби автогол.

С успеха "смърфовете" имат 41 точки и са трети в класирането. Неврокопчани са последни с едва 9 точки и смущаващите за елитен тим 62 допуснати гола.

Пловдивчани не се бавиха много преди да тръгнат в атака. Още в началните минути Здравко Лазаров и Тижани Белаид изпуснаха изгодни положения. В 28-ата минута обаче поредната им многоходова атака доведе до попадение. Лазаров центрира към далечната греда, където Аймен Белаид стреля с глава и прати топката в напречната греда. Камбуров бе застанал на точното място и от няколко метра необезпокояван довкара.

До края на първата част домакините се отчетоха с удари на Веселин Марчев и Костадин Башов. Гади пък изпусна чиста възможност за пловдивчани.

Гостите нямаха проблеми с реализирането на голове след почивката. В 51-ата минута Белаид завърши с прецизен удар продължителна атака на "черно-белите". Шест минути след това Гади оползотвори центриране на Лазаров.

В 70-ата минута Камбуров пропусна да вкара, но Илиадис бе на по-удобна позиция и опъна за четвърти път мрежата на Пирин. В 77-ата минута резервата Александър Якимов отправи прострелно центриране и Гуцев си заби автогол.

Трикратният голмайстор на "А" група вкара 15-ия си гол за сезона в 88-ата минута, с което оформи крайния резултат. По този начин Камбуров даде сериозна заявка за нов голмайсторски приз в елита. Ако го постигне, той ще изравни постижението на Наско Сираков, който също е печелил наградата четири пъти. Абсолютен рекордьор е Петър Жеков с шест отличия.