Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Катастрофа за ЦСКА (М) в Пилзен - "армейците" и Георги Миланов няма да играят в Лига Европа (видео)

ЦСКА (Москва) допусна обрат и загуба с 2:1 от Виктория (Пилзен), която изхвърли руския тим от по-нататъшно участие в евротурнирите.  "Армейците" се нуждаеха само от точка в Пилзен, за да играят в Лига Европа напролет, а в 65-ата минута дори водеха с 1:0 след попадение на Ахмед Муса, но допуснаха пълен обрат след голове на Даниел Колар (76') и Томаш Вагнер (90').

Георги Миланов започна като титуляр за ЦСКА и остана на терена до 74-ата минута, когато бе заменен. Алан Дзагоев се завърна в състава на московчани, след като дълго време лекуваше контузия, докато Кейсуке Хонда остана на резервната скамейка.

Муса пропусна най-чистите ситуации през първото полувреме, като на три пъти нигериецът можеше да се разпише. Най-фрапантен бе пропускът му в 32-ата минута, когато излезе очи в очи с Козачик, но стреля във вратаря. Колар и Текл бяха близо до гола за Пилзен, но ударът на първия мина на сантиметри от целта, а Акинфеев спаси при втората ситуация.

В 65-ата минута Муса все пак изведе "армейците" напред, след като засече отблизо с глава центриране на Хонда. Само две минути след това гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Дзагоев. Играчите на Виктория се възползваха от численото си предимство и в 77-ата минута Колар изравни резултата, засичайки с глава центриране на Хорват. В самия край Томаш Вагнер направи обрата пълен, донасяйки първа победа на Виктория (Пилзен), благодарение на която отборът ще играе през пролетта в Лига Европа. ЦСКА (Москва) довърши двубоя с девет човека след червения картон в добавеното време на Вернблуум.