Рекорден Кристиано с гол, греда и пропусната дузпа, Реал Мадрид превзе Копенхаген (видео)

Испанският гранд Реал Мадрид завърши с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига. Реал спечели с 2:0 при гостуването си на Копенхаген и записа пета победа в Група "В", като мадридчани имат и едно равенство (2:2 срещу Ювентус в Торино). Още преди днешната среща Головете за "лос меренгес" тази вечер реализираха Лука Модрич (25) и Кристиано Роналдо (48). Кристиано удари и греда в мача, а в самия край пропусна дузпа и не успя да реализира още едно попадение.

С деветото си попадение в Шампионската лига този сезон Кристиано постави рекорд за най-много отбелязани голове в груповата фаза на най-авторитетния клубен турнир в Европа. Португалският нападател досега делеше рекорда с Ернан Креспо, Филипо Индзаги, Рууд ван Нистелрой и Златан Ибрахимович, които имат по 8 попадения. Шведската звезда на Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович също можеше да се бори за рекорда тази вечер, но получи почивка от наставника Лоран Блан и не игра срещу Бенфика.

Копенхаген завършва на последното четвърто място в Група "В" с 4 точки, а след като решаващият сблъсък Галатасарай - Ювентус бе отложен за утре заради тежките атмосферни условия в Истанбул, все още не е ясно кой ще заеме второто място в крайното класиране в групата..

Още в началото на мача датчаните трябваше да извършат принудителна смяна. Контузилият се Николай Йоргенсен отстъпи мястото си на Кристиан Боланьос в 9-ата минута. В 13-ата минута футболист на Копенхаген проби опасно по десния фланг и центрира, но не успя да намери свой съотборник пред вратата на Икер Касийяс. В 15-ата минута уелската звезда на Реал Гарет Бейл отправи слаб удар с глава към вратата на Йохан Виланд, който мина встрани от целта.

В 22-ата минута играчите на Карло Анчелоти застрашиха сериозно вратата на Копенхаген, като френският нападател Карим Бензема стреля, но стражът Виланд се намеси стабилно и улови топката. Две минути по-късно Кристиано Роналдо стреля от фаул, но топката леко се отклони от стената и излезе в ъглов удар.

В 25-ата минута "белите" от Мадрид, играещи тази вечер в оранжеви екипи (датчаните бяха в бяло), откриха резултата. Хърватският халф Лука Модрич опъна мрежата зад Виланд със страхотен шут извън наказателното поле.

В 32-ата минута Роналдо стреля от въздуха, но Виланд изби в корнер. В 38-ата минута Кристиано отправи изстрел от дъгата на наказателното поле, но Виланд парира насочената към долния ляв ъгъл на вратата му топка.

В 39-ата минута играч на Копенхаген изпрати топката в мрежата зад Касийяс с глава, но си помогна с ръка и попадението не бе зачетено. В 44-ата минута халфът на Реал Чаби Алонсо опита далечен шут, който обаче не създаде проблеми на Виланд.

Две минути след почивката пред Кристиано се откри доста добра възможност да вкара гол, но португалецът не успя да преодолее Виланд. Секунди по-късно обаче CR7 записа името си в историята. Марсело Виейра с дълъг пас намери Пепе в наказателното поле на Копенхаген, защитникът свали топката с глава за оставения съвсем сам Кристиано и от границата на вратарското поле португалецът нямаше как да сбърка - 0:2.

В 53-ата минута исландският халф Рурик Гисласон застраши вратата на Реал след индивидуална акция, но не успя да порази целта. В 61-ата минута пък бе отменен поради засада гол на защитника Начо Фернандес за Реал Мадрид. В 65-ата минута пък Боланьос отправи свиреп, но неточен изстрел по посока на вратата на Касийяс. В 72-ата минута датчаните бяха близо до гол, но топката се отклони от крака на Начо след удар на играч на Копенхаген и домакините спечелиха само корнер.

В 75-ата минута Кристиано получи топката в наказателното поле на Копенгаген от резервата Анхел ди Мария, завъртя се и стреля по земя, но за негов малшанс топката срещна десния страничен стълб на вратата на датчаните.

В 84-ата минута Ди Мария едва не вкара атрактивен гол с удар "рабона" почти от аутлинията. Топката обаче бе отбита от защитник на Копенхаген. Междувременно Гарет Бейл пропусна да вкара гол, стреляйки неточно с глава.

Минута преди края Роналдо бе съборен в наказателното поле на Копенхаген, но след това пропусна отсъдената дузпа, която сам си изработи. Португалецът би малко несериозно в средата на вратата и стражът Виланд спаси, като по този начин попречи на Реал Мадрид да запише класическа победа.