БГ Лион с драматична загуба от Пари Волей с 2:3

"Българският" отбор на АСЮЛ Волей (Лион) допусна драматична загуба като гост на Пари Волей, след като първо поведе с 2:0 гейма, но в крайна сметка допусна поражение с 2:3 (26:24, 26:24, 17:25, 21:25, 13:15) в мач от 12-ия кръг на френската Лига А.

Възпитаниците на Силвано Пранди, за които не игра Владимир Николов, но на игрището бяха Теодор Салпаров, Христо Тодоров и Божидар Славев, започнаха мача великолепно и първите два гейма гостите измъкнаха макар и трудно с 26:24.
Домакините от Париж заиграха много силно в началото на третата част. Пари Волей спечели 3-ия и 4-ия гейм и изравни резултата до 2:2.

В тайбрека Пари Волей поведе с 8:7 при техническото прекъсване. Парижани увеличиха разликата и стигнаха до мачбол при 14:10. Лион върна 3 поредни точки, но грешен сервис подари успеха на Пари Волей в тайбрека с 15:13 и в мача с 3:2 гейма.

В следващия 13 кръг на 14 декември Лион приема Нарбон, а Пари Волей гостува на шампиона Тур на 15 декември.

ПАРИ ВОЛЕЙ - ЛИОН 3:2 (24:26, 24:26, 25:17, 25:21, 15:13)

ПАРИ ВОЛЕЙ: Гийермо Ернан, Мори Сидибе 18, Марко Ивович 24, Брешани Да Коща 7, Филип Тутуга 5, Ардо Креек 8 - Маркус Щоервалд-либеро (Йерун Тромел 9, Антонен Бризар, Денис Ван Дер Веен 6, Горан Марич 6)
Старши-треньор: Дориан Ружейрон
ЛИОН: БОЖИДАР СЛАВЕВ 15, Куентин Жуфроа 7, ХРИСТО ТОДОРОВ 1, Сърджан Ристич 16, Михал Храздира 2 - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро (Арно Дюпейра-либеро, Гресон Оверман 2, Мартин Жамбон 10, Уго Капориндо)
Старши-треньор: Силвано Пранди.