Сампдория триумфира в битката на дъното

Отборът на Сампдория постигна изключително важна победа в домакинството си на Катаня от 15-ия кръг на италианската Серия "А". Генуезци се наложиха с 2:0 в битката между последния и предпоследния на дъното в класирането и взеха ценни три точки срещу пряк конкурент в битката за оцеляване в елита. Едер в 54-ата и Маноло Габиадини в 77-ата минута бяха авторите на двата гола в мача.

Самп бе отборът, който имаше инициативата през целия мач, но така и не успя да го материализира през първата част. Все пак в 54-ата минута усилията на домакините дадоха резултат и при едно центриране в наказателното поле Едер засече топката във вратата за 1:0. В 77-ата минута пък Габиадини окончателно реши изхода на мача, след като вкара втория гол за своя тим с прекрасен удар от ъгъла на наказателното поле в далечния ъгъл на вратата.

Така Сампдория сложи край на серията си от 5 поредни мача без победа и събра актив от 14 точки, с които изплува над чертата и се намира на 14-ата позиция. За Катаня пък това бе трето поредно поражение, като тимът остава на дъното с 9 точки.