Шампионите с 8 от 8! Марек прегази Славия с 3:0

Шампионите от Марек Юнион Ивкони записаха 8-ма поредна победа от 8 мача от началото на сезона в Суперлигата за мъже, след като прегазиха Славия с 3:0 (25:21, 25:17, 25:19) за по-малко от час игра в Спортната зала в Дупница.

650 зрители подкрепяха възпитаниците на Найден Найденов, които са лидери във временното класиране с 23 точки. Славия е на осмо място с 10 точки от 3 победи и 5 загуби.

В този мач Найден Найденов си позволи да даде шанс на някои от своите резервни състезатели да поиграят (Михаел Манджуков, Мартин Иванов, Станислав Величков, Йордан Пеев и Ангел Велков), а на някои от титулярите (Златан Йорданов, Венелин Кадънков, Борислав Апостолов и частично на Гьорги Гьоргиев и Георги Елчинов) да получат заслужена почивка.  Въпреки това, с отлична игра на своята блокада, дупничани поведоха на "белите" от самото начало и стигнаха до 7 точки аванс в първия гейм. После позволиха на софиянци да го постопят, но все пак затвориха частта при 25:21.

Във втория гейм "белите" се поокопитиха, заиграха по-добре на сервис и блокада и успяха да наваксат изоставането си от 4 точки, което имаха при 9:13, за да излязат напред с 14:13.  Те удържаха преднината си, но само до второто техническо прекъсване.  След това Марек отново се развихри и с отлични начални удари позволи на противника да отбележи само още 1 точка до края на гейма – 25:17.
В третата част домакините напълно контролираха положението и само увеличеният непредизвикан брак в тяхната игра даде възможност на Славия да стигне до 19 точки в гейма.

Реализатор №1 на мача стана младият диагонал Михаел Манджуков със 17 точки (2 аса, 3 блока, 55% ефективност в атака).  Венцислав Трифонов добави още 11 точки (2 аса, 5 блоко, 57% ефективност в атака).
Александър Горбатков бе най-резултатен за Славия с 13 точки (31% ефективност в атака).

В следващия 9-ти кръг на 15 декември Марек гостува на Ботев в Луковит, а Славия е домакин на ЦСКА на 13 декември.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - СЛАВИЯ 3:0 (25:21, 25:17, 25:19)
МАРЕК: Мартин Иванов 7, Георги Елчинов 1, Гьорги Гьоргиев, Станислав Величков 7, Венцислав Трифонов 11, Михаел Манджуков 17 - Мартин Божилов-либеро (Йордан Пеев 5, Ангел Велков 7)
Старши-треньор: Найден Найденов
СЛАВИЯ: Александър Горботков 13, Николай Костадинов 5, Владислав Стоянов 2, Даниел Димитров 5, Иван Димитров 2, Ивайло Енев 8 - Мартин Иванов-либеро (Милан Миланов 2)
Старши-треньор: Иван Димитров.