ЦСКА натупа Пирин, 10 мача бяха нужни на Сидибе да изригне (видео)

Отборът на ЦСКА записа рутинна победа над гостуващия тим на Пирин (Гоце Делчев). Мачът от 21-ия кръг на "А" група завърши с успех на "червените" с 2:0. Попаденията бяха дело на Мамади Сидибе (56) и Ивайло Чочев (70). Голът за малиеца бе негов първи в родния шампионат.

ЦСКА изигра срещата на бавни обороти и не успя да задоволи своите привърженици с качествена продукция. Въпреки това възпитаниците на Стойчо Младенов създадоха достатъчно чисти положения срещу последния в класирането и заслужено прибавиха в своя актив нови три точки.

От своя страна пък Пирин не успя нито веднъж да застраши стража Райс Мболи, който нямаше никаква работа и замръзна в студената неделна вечер.

Мачът стартира с няколко опасности пред вратата на гостите, от които ЦСКА не успя да се възползва. В 14-ата минута Венцислав Василев се впусна по дясното крило и подаде към Тодор Янчев, който не успя да се възползва от добра позиция, стреляйки в аут. Малко преди това Мартин Петров имаше възможност да отбележи, но ударът му с десния крак бе слаб и не намери целта.

В 16-ата минута Омар Косоко центрира към Емил Гъргоров. Бадема се хвърли и успя да чукне кълбото, но за жалост на "червените" топката не посети мрежата. Три минути по-късно и Апостол Попов се нареди на опашката с пропускащи голови положения.

Защитникът се възползва от разбъркване в наказателното поле, но от няколко метра шутира високо над напречната греда. Секунди по-късно Валентин Илиев повтори упражнението. Петров центрира отдясно, но бранителят пропусна да се разпише от два метра с глава.

През втората част "армейците" стигаха по-трудно до чисти ситуации, но за сметка на това бяха по концентрирани пред противниковата врата, което им донесе нужния успех.

Така се стигна до 56-ата минута, когато Мамади Сидибе изведе своя тим напред в резултата. Малиецът довкара избита от вратаря топка, след удар на Емил Гъргоров.

В 70-ата минута Ивайло Чочев се възползва от груба грешка на бранителя Васил Панайотов и с лекота покачи на 2:0. В следващите няколко минути страничният съдия спря неправомерно две опасни атаки, вдигайки флага за засада.

В 77-ата минута тимът от Борисовата градина успя да осъществи бърза контраатака, стартирала от Бадема, който изведе с прецизен пак Марсиньо. Бразилецът се размина с топката, но тя попадна в Сидибе, който не успя да уцели вратата.

В оставащите минути двубоят се доиграваше и на терена не се случи нищо интересно.

ЦСКА - ПИРИН 2:0