Неочакван герой доближи Спартак (М) до лидерите (видео)

Отборът на Спартак (Москва) постигна много важна победа при гостуването си на Ростов. Футболистите на Валерий Карпин се наложиха с минималното 1:0 и съкратиха изоставането си от водачите Зенит и Локомотив (Москва) само на една точка. В герой за Спартак се превърна ганайският нападател Маджид Уорис. Той влезе като резерва през второто полувреме и в 88-ата минута простреля Стипе Плетикоса след подаване на друга резерва - Ким Калстрьом.

Това е първи гол за Уорис в Премиер лигата. Той беше привлечен преди година като топстрелец на шведското първенство, но в Спартак много рядко му гласуват доверие и този сезон има изиграни общо едва 40 минути. Любопитен е и фактът, че Спартак се разписа на стадион "Олимп-2" за пръв път от 4 години.

Домакините от Ростов на Дон трябваше да се справят без двама от най-добрите си играчи - Артьом Дзюба и Жано Ананидзе. Двамата са собственост на Спартак и по предварителна договорка между двата клуба нямаха право да вземат участие в мача. Кадрови проблеми имаше и в състава на гостите, които бяха без основния си нападател Юра Мовсисян. В негово отсъствие атаката поведе Лукас Бариос.

Като цяло срещата беше равностойна, а домакините пропуснаха няколко възможности да поведат. Преди почивката удар на централния защитник Виталий Дяков срещна гредата. Дмитрий Полоз и Канга Гелор също бяха близо до гола, но след почивката Спартак владееше инициативата и в крайна сметка се добра до трите точки.

В класирането Ростов остана на 9-о място с 24 точки, колкото имат още Криля Советов, Кубан и Рубин.