Национална лига футзал: Левски - Черно море

Кенийска битка реши европейската титла по кроскънтри при юношите

Кенийска битка реши европейската титла по кроскънтри при юношите. За златото на 6 км на първенството в Белград (Сърбия) се пребори европейският шампион за старша възраст на 5000 и 10 000 м от Риети 2013 Али Кая. Кениецът с турски паспорт поведе класирането от самото начало и изпусна водачеството съвсем за кратко във финалните метри, но в крайна сметка пресече първи финалната линия за 17:49 мин. Втори се нареди друг представител на Кения, който се състезава за европейска държава - Исаак Кимели. Защитаващият цветовете на Белгия атлет финишира за 17:51 мин. За бронзовия медал се пребори руснакът Михаил Стрелков с 18:05 мин.

Единственият български представител при юношите Александър Йотовски завърши 84-ти с време 19:44 мин. На старт при юношите застанаха 114 атлети, а до финала достигнаха 112.

Шампион в отборното подреждане при стана тимът на Франция, втори са руснаците, а на трета позиция се наредиха италианските състезатели.