Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

ПСЖ се завърна на победния път

Отборът на Пари Сен Жермен разби с 5:0 Сошо в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Парижани се съвзеха бързо от загубата с 0:2 от Евиан Тонон-Гайяр в сряда и не срещнаха особени проблеми с последния в класирането. Два гола отбеляза Златан Ибрахимович, а по един добавиха Тиаго Силва, Есекиел Лавеци и Единсон Кавани.

Първото полувреме завърши само 1:0 в полза на парижани, след като при един корнер Ибрахимович прибра топката и я подаде отлично на Тиаго Силва на задната греда, който откри. В началото на втората част Тиаго Мота излезе сам срещу вратаря, но видя приближаващия Лавеци и му подаде на празна врата за 2:0. В 62-ата минута резултатът набъбна на 3:0. Ибрахимович намери Кавани на скорост и уругваецът преодоля Пиерик Крос за трети път.

В последните три минути на мача Ибра пък отбеляза два бързи гола за крайното 5:0. Първо не остави шансове на вратаря от пряк-свободен удар, а след това получи пас на празна врата от Кавани. По този начин шведът вече има 13 гола в голмайсторската листа, докато партньорът му в атака Кавани има два по-малко.

С победата днес ПСЖ събра 40 точки в класирането - на четири от втория Лил, който обаче е с мач по-малко. Третият Монако е с 35, но също с мач аванс. Сошо пък остава на дъното с едва осем точки.