Лаборал Куча си осигури място в следващия етап на Евролигата

Отборът на Лаборал Куча си подсигури участие в следващия етап на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Лиетувос Ритас със 79:63 в двубой от група "D" на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент. След този успех иберийците вече имат на сметката си 5 успеха и 3 поражения, докато литовсият гранд е на дъното със само 1 победа и цели 7 загуби.

Ламонт Хамилтън бе с най-голяма заслуга за успеха на испанците, след като отбеляза 17 точки, а Фернандо Сан Еметерио и Милко Биелица вкараха съответно по 12 и 11 точки.

Дариуш Сонгайла се отличи с 14 точки за гостите, а Зейбиън Доудел се прибра в съблекалнята с 10 точки на сметката си.

Първата четвърт премина изключително равностойно, като нито един от дата отбора не успя да вземе надмощие и след десет минути игра резултата беше 18:17 за домакините. До почивката баскетболистите на Лиетувос Ритас смълчаха феновете в зала "Фернандо Буеса Арена", след като демонстрираха отлична защита и това им помогна да стигнат до обрат и да поведат с 38:30.

Ситуацията на терена се промени през второто полувреме, когато играчите на Лаборал Куча коригираха представянето си и резултата не закъсня. След 30 минути игра домакините отново бяха напред – 53:49, а през заключителната четвърт испанците не намалиха темпото и успяха да стигнат до категоричната победа – 79:63.