Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Юве не сбърка преди битката в Истанбул (видео)

Шампионът на Италия Ювентус победи с 2:0 като гост Болоня в изтеглен мач от 15-ия кръг на Серия "А". Головете вкараха Артуро Видал в 12-ата минута и Джорджо Киелини в заключителните секунди. Срещата беше изместена за днес, за да имат "бианконерите" достатъчно време за възстановяване преди решителния двубой срещу Галатасарай в Шампионската лига. Със спечелените три точки тимът на Антонио Конте вече има аванс от шест пред втория в класирането Рома.

Фернандо Йоренте и Карлос Тевес останаха на пейката за Юве. Вместо тях, в предни позиции Конте заложи на Фабио Куаляреала и Мирко Вучинич. Черногорецът обаче се контузи още преди почивката и беше заменен от Фернандо Йоренте.

Торинци бързо овладяха инициативата и притиснаха своя съперник. Защитата на домакините изнемогваше и капитулира в 12-ата минута, когато Федерико Пелузо намери с хубав пас Видал и чилиецът простреля Джанлука Курчи.

Ювентус продължи да доминира и Куаляреалa и Анджело Огбона пропуснаха да вкарат втори гол. В средата на полувремето домакините се окопитиха и на свой ред създадоха няколко интересни ситуации пред вратата на Джанлуиджи Буфон. Стражът на Юве спаси коварен шут от фаул на Алесандро Диаманти, а после се справи и с нов далечен изстрел на съотборника си в националния тим.

След почивката срещата беше по-равностойна. Влизането на преотстъпения от Интер Диего Лексалт раздвижи играта на Болоня, но по-чистите положения отново създадоха гостите. При едно от тях Йоренте остана сам срещу Курчи, но стреля в него. Последва светкавична контра на домакините и удар на Джонатан Кристалдо, профучал на сантиметри от десния страничен стълб.

Болоня пропусна големия си шанс в 82-ата минута. Тогава хубаво центриране от десния фланг беше засечено от Андреа Мантовани, но и този път топката излезе в аут. Малко преди изтичането на редовното време Киелини се оказа на точното място след корнер в полза на Ювентус и с глава оформи крайния резултат.

Загубата остави Болоня в зоната на изпадащите с 12 точки, колкото е активът още на Киево и Киворно.