Марек измъчи Пиаченца, но падна с 0:3 в Самоков (ГАЛЕРИЯ)

Първенците на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) допуснаха 4-та поредна загуба в Група А на Шампионската лига, след като паднаха в „Арена Самоков“ от италианския Копра Елиор (Пиаченца) с 0:3 (24:26, 19:25, 14:25). Близо 1000 зрители подкрепяха дупничани в Самоков. Възпитаниците на Найден Найденов водеха играта и резултата през цялата първа част, но но успяха да затворят гейма. В другите две части Христо Златанов и компания бяха много по-добрия отбор и записаха 3-та победа в Група А на Шампионската лига.

Срещата Марек - Пиаченца започна отлично за дупничани, които дръпнаха с 2:0 след атака през центъра на Венцислав Трифонов и контра на Венелин Кадънков. Постепенно италианците успяха да изравнят при 6:6 след сервис в аут на Борислав Апостолов и блокада на германския национал Денис Калиберда. Все пак техническата пауза дойде при 8:6 за шампионите на България след нова атака през центъра на Венци Трифонов и контра на Кадънков. Марек продължи да води с 9:7 след атака на Георги Елчинов. Остра атака на Венцислав Трифонов през центъра – 10:8. Венелин Кадънков атакува по правата за 11:9. Христо Златанов не се справи с двойната блокада на дупничани и 12:9. Пиаченца намали до 11:13 след технична атака на Христо Златанов. Георги Елчинов пусна над двойната блокада на Копра за 14:11. Робертлани Симон намали след блокат до 12:14. Денис Калиберда намали до 13:14. Сервис в аут на Симон върна преднината от 2 точки на Марек – 15:13. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Марек след атака на Георги Елчинов. Марек дръпна с 3 точки при 18:15 след атака на Златан Йорданов. Грешен начален удар на Алесандро Фей – 19:17. Гьорги Гьоргиев излага с движение Робертланди Симон и 20:17. Гьорги Гьоргиев пусна над блока на Златанов и Симон и Марек поведе с 21:18. Лука Монти взе прекъсване за Копра. Христо Златанов намали до 19:21 с атака по диагонала от зона 4. Единичен блок на Робертланди Симон срещу атака на Георги Елчинов – 20:21. Найден Найденов взе прекъсване за дупничани. Атака през центъра на Венци Трифонов – 23:21. Алесандро Фей намали до 22:23 с атака през центъра. Кевин Льо Ру изравни до 23:23. Пиачнеца стигна до геймбол при 24:23, след като Денис Калиберда завърши атака от зона 4 по диагонала. Найден Найденов взе второто си прекъсване. Марек спаси първия геймбол, но Пиачнца отново поведе с 25:24. Кевин Льо Ру донесе успеха на Пиаченца в първата част с 26:24 след атака през центъра.

Волейболистите на Пиаченца поведоха набързо с 8:3 в началото на втората част. Денис Калиберда завърши дълго разиграване с техничен блокаут за 10:4. Найден Найденов взе прекъсване за Марек. Борислав Апостолов намали до 5:10 с атака през центъра. Нова атака на Денис Калиберда по диагонала от зона 4 – 11:5. Нова лека атака на Калиберда донесе 12:5 за Пиаченца. Пайп на Христо Златанов направи 13:6 за Копра. Двоен италиански блок спря атака на Георги Елчинов. Елчинов пусна за 8:15. Станислав Величков намали до 9:15 с атака по диагонала от зона 4. Кевин Льо Ру донесе преднина от 16:9 при второто техническо прекъсване. Марек намали до 5 точки при 12:17 след атака на Борислав Апостолов. Робертланди Симон направи 18:12. Пиаченца поведе с 21:14 след блокада на Алесандро Фей. Георги Елчинов намали до 15:22 след атака по правата от зона 4. Грешка на Алеснадро Фей – 17:23. Михаел Манджуков направи 18:23 след блокаут. Венцислав Трифонов намали до 19:24 с остра атака през центъра. Високият 211 сантиметра Кевин Льо Ру заби и последната точка за Пиаченца във втарота част за 25:19.

Волейболистите на Пиаченца поведоха с 3:0 в началото на третата част. Единичен блок на Кевин Льо Ру и Копра поведе с 6:1. Найден Найденов взе прекъсване за Марек. Христо Златанов атакува над двойния блок на Марек по правата от зона 4 за 7:2. Копра поведе с 8:2 при първото техническо прекъсване. Единичен блок на Алесандро Фей направи резултата 11:4 за Пиаченца. Атака на Алесандро Фей през центъра и 14:6. Златан Йорданов намали до 8:15. Сервис в аут на Михаел Манджуков и 16:8 при второто техническо прекъсване. Георги Елчинов намали до 10:17.  Страхотен единичен блок на Венцислав Трифонов срещу атака на Робертланди Симон – 12:17. Симон веднага върна една точка за 18:12. Тройна блокада спря атака на Манджуков за 19:12. Найден Найденов взе прекъсване за Марек. Георги Елчинов намали до 13:120 с атака по диагонала от . Манджуков се пребори за 14:22. Нова технична атака на Кевин Льо Ру и 23:14. Пиаченца затвори гейма с 25:14 и мача с 3:0 гейма.

Георги Елчинов (53% ефективност в атака, 59% позитивно и 35% перфектно посрещане) и Венцислав Трифонов (1 блок, 1 ас и 58% ефективност в атака) станаха най-резултатни за Марек с по 9 точки. За тима на Пиаченца Христо Златанов стана най-полезен с 14 точки (4 блока, 50% ефективност в атака, 25% позитивно и 13% перфектно посрещане), а влезлият като резерва още в първия гейм Кевин Льо Ру добави 12 точки (2 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) за победата.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА, БЪЛГАРИЯ) - КОПРА ЕЛИОР (ПИАЧЕНЦА, ИТАЛИЯ) 0:3 (24:26, 19:24, 14:25)
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 3, Венелин Кадънков 5, Георги Елчинов 9, Златан Йорданов 4, Венцислав Трифонов 9, Борислав Апостолов 5 - Мартин Божилов-либеро (Станислав Величков 1, Михаел Манджуков 5, Мартин Иванов)
Старши-треньор: Найден Найденов
ПИАЧЕНЦА: Лучано Де Чеко 1, Лука Ветори 2, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 14, Денис Калиберда 9, Робертланди Симон 9, Алесандро Фей 9 - Давиде Мара-либеро (Кевин Льо Ру 12, Лука Тенкати, Самуеле Папи)
Старши-треньор: Лука Монти.

СНИМКИ: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача МАРЕК - ПИАЧЕНЦА 3:0 - ТУК!!!