Атлетите от Мездра не спират да търсят начини за по-качествена подготовка. Йоло Николов, Митко Ценов, Иван Попов и Милица Мирчева ще изкарат двумесечен лагер в Кения, съобщава BGathletic.com.
В зимните месеци в африканската страна тренира елита на средните и дълги бягания от целия свят. Българите ще имат възможност да бягат със спаринг партньори на различни нива по платата в района на Керичо, западна Кения. Четиримата българи заминават за африканската страна на 15 декември - след европейското първенство по крос кънтри на 8-ми и награждаването за Спортист на Мездра, на 12-и.
Николов, Ценов, Попов и Мирчева ще се приберaт у нас в началото на февруари, за да участват на състезанията в зала.
Четиримата са първите българи, които се впускат в приключенията на подготовка в Меката на бяганията. Атлетите са получили финансова помощ за лагера от БФЛА, в лицето на Добромир Карамаринов, както и от Асен Христов.
Яна Касова, BGathletic.com
Български атлети отиват на лагер в Кения