Неделев се завърна и Ботев удари ЦСКА в зрелище на "Колежа" (видео)

Ботев (Пловдив) би с 2:1 ЦСКА в дербито на 20-ия кръг в "А" група и измести червените от третото място в класирането на родния шампионат. Домакините поведоха с гол от дузпа на Иван Цветков, но след почивката армейците заиграха далеч по-силно и изравниха чрез Ивайло Чочев.

Това принуди наставника на домакините Станимир Стоилов да пусне в игра дълго отсъствалите поради контузии Мариян Огнянов и Тодор Неделев, което даде резултат, тъй като именно първият отбеляза победното попадение в 70-та минута.

Срещата ще се запомни и с две спорни ситуации. Първата бе отсъдената в 12-ата минута дузпа за "канарчетата" за нарушение на Жереми Фо-Поре срещу Иван Цветков. Втората бе спестен втори жълт картон на френския бранител на "червените", за което претенции изразиха от щаба на домакините.

Първата опасна ситуация в мача бе пред вратата на гостите. В 6-та минута Вандер напредна по дясното крило и пусна към дублиралия го на фланга Йордан Христов. Десният бек центрира остро, топката пропадна в абсолютно непокрития Ромарио, но футболистът на канарчетата се засуети и шутът му бе блокиран.

След това положение Ботев продължи да е по-настойчивия отбор и успя да стигне до гол. Резултатът бе открит от Иван Цветков, който реализира дузпа в 12-та минута. Тя бе отсъдена за задържане, според главния рефер Ивайло Стоянов, на голмайстора от Фо Поре. Червените обаче дълго оспорваха решението на съдията.

В 17-та минута ЦСКА можеше да изравни, когато Марсиньо отправи страхотен изстрел, но той се отби в дясната греда на Стаховяк.

Девет минути по-късно Анисе направи невероятен пропуск, след като от 7-8 метра не уцели вратата след перфектно центриране на Христов и удар с глава.

След тази ситуация темпото на игра спадна и до края на първата част повече опасности пред двете врати не бяха създадени.

Второто полувреме започна ударно за ЦСКА. В 47-та минута армейците изравниха резултата. Попов центрира отдясно към непокрития Ивайло Чочев, който разстреля след удар с глава Адам Стаховяк.

Три минути след изравнителния гол Чочев можеше да вкара по същия начин, но изстрелът му с глава след центриране на Гъргоров попадна в ръцете на Стаховяк.

В 67-та минута Милисавлевич проби опасно по дясното крило, навлезе в наказателното поле на домакините и центрира към Чочев. Младокът стреля от воле, но този път късметът не бе с него и топовният му шут срещна тялото на червен бранител. Видимото превъзходство на червените след почивката принуди наставникът на пловдивчани Станимир Стоилов да прибегне до две смени. На местата на Цветков и Ромарио се появиха лекувалите дълго време контузии Тодор Неделев и Мариян Огнянов. Това даде незабавен резултат, тъй като двата значително подобриха играта на тима в предни позиции.

Именно Огнянов изведе Ботев отново напред в резултата с гол в 70-та минута. Вандер проби и центрира отляво, топката бе избита, но попадна на волето на Христов. Десният краен бранител стреля, Черни спаси, но Огнянов реализира при добавката от два метра.

Гостите отговориха с опасен шут от фаул на Марсиньо в 80-та минута, но Стаховяк изби в корнер.В даденото от рефера 4-минутно продължение пък резервата Косоко финтира великолепно Минев и отправи изстрел, който Стаховяк изпусна, но при добавката на Чочев вратарят прояви невероятен рефлекс и предотврати сигурен гол.