Интер на косъм от голям срам (видео)

Интер се класира за 1/8-финалите в турнира за купата на Италия, но беше на път да се изложи сериозно, и то срещу втородовизионния Трапани. "Нерадзурите" набързо поведоха с 3:0 до почивката и през второто полувреме се отпуснаха, а гостите това и чакаха. Те успяха да върнат два гола и да изнервят максимално старши треньора на Интер Валтер Мадзари, който бе решил да даде шанс на по-голямата част от резервите си. Все пак, миланският гранд спечели с 3:2 и в следващия кръг ще гостува на Удинезе.

Интер поведе в 4-ата минута след удар на Фреди Гуарин от фаул, при който топката срещна напречната греда, а после от тялото на защитника на Трапани Марконе влезе във вратата. Ишак Белфодил засече центриране на Алваро Перейа и вкара първия си гол за клуба в 40-ата минута, а малко след това Слити Тайдер реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Гуарин.

Кристиан Качета се възползва от грешка на Андреа Ранокия в началото на второто полувреме и намали на 1:3. В 90-ата минута Мадония върна още един гол, а драмата можеше да стане пълна, ако Маурицио Чиарамитаро беше наказал лоша намеса на Хуан Пабло Карисо в последните секунди.

Дебют за Интер направи 16-годишният Федерико Бонацоли, който се превърна в най-младият футболист, дебютирал за клуба.