Азар се развихри при голов спектакъл (видео)

Отборите на Съндърланд и Челси предложиха на феновете на "Стейдиъм ъф Лайт" страхотно зрелище, завършило със седем гола и победа с 4:3 за гостите от Лондон в мач от 14-ия кръг на Премиър лийг. Отличен мач направи крилото на "сините" Еден Азар, който отбеляза два гола, подаде за още един и постоянно тормозеше отбраната на съперника. Добро впечатление направи и ветеранът Франк Лампард, който се отчете с гол и асистенция. Четвърият гол за Челси бе автогол на Фил Бардсли. За домакините точни бяха Джоузи Алтидор, Джон О'Шей и отново Бардсли, но този път в правилната врата.

Резултатът бе открит от домакините в 14-ата минута. Тогава Джоузи Алтидор получи топката от Джак Колдбак в наказателното поле и нападателят отбеляза първия си гол за Съндърланд. Радостта на домакините обаче бе кратка. Само четири минути по-късно домакините не успяха да изчистят топката при един корнер и Еден Азар намери по перфектен начин непокрития Франк Лампард в малкото наказателно поле. Ветеранът нямаше как да сбърка и с глава направи 1:1. В 37-ата минута Азар отново се прояви отлично и даде преднина на лондончани. Белгиецът успя да се измъкне от двама защитници и с хубав удар вкара за тима си.

В началото на втората част домакините стигнаха до изравняване. При един ъглов удар гостите не се ориентираха добре и позволиха на капитана на съперника Джон О'Шей да стреля от границата на наказателното поле за 2:2. В 62-ата минута обаче Азар отново поведе тима си напред. Белгиецът и Лампрад си размениха подавания, които в крайна сметка изведоха крилото в наказателното поле. Младокът пое топката, намери пролука за удар между защитниците на Съндърланд и не остави шансове на Вито Маноне.

В края на мача на сцената излезе Фил Бардсли, който само в разстояние на две минути отбеляза два гола. Единият, от които обаче бе в собствената му врата. В 84-ата минута Демба Ба напредна по дясното крило и центрира по земя в наказателното поле. Там бранителят с шпагат прати топката в собствената си мрежа, въпреки че не бе притесняван от никого. 120 секунди по-късно Бардсли се разписа и в отсрещната врата. Гостите отново не се справиха добре при едно изпълнение на корнер и от непосредствена близост защитникът оформи крайното 3:4. В последните минути на мача домакините наложиха натиск в търсене на изравняване, но не сполучиха.

Победата бе трета за Челси като гост през този сезон и общо девета в шампионата. Играчите на Жозе Моуриньо запазват втората си позиция в класирането с актив от 30 точки - на четири от лидера Арсенал. Съндърланд пък отново е на дъното с едва осем точки.