Тежки времена за Монпелие

Отборът на Монпелие продължава с негативната си серия в Лига 1. Шампионът на Франция от 2012-а година загуби с 0:2 от Лориен в мач от 16-ия кръг на първенството. По този начин южняците нямат победа вече седем мача и мястото на наставника Жан Фернандес вече е под много голяма въпросителна. Попаденията паднаха през втората част, като първо Максим Бартелм откри в 17-ата минута, а в самия край на мача Венсан Абубакар оформи крайното 2:0 от дузпа. Монпелие доигра мача с двама души по-малко, след като в последните минути на срещата Виторино Илтон и Абделхамид Ел Каутари получиха червени картони.

Така Монпелие остава на незавидното 17-о място с 15 точки в актива си - на пет от опасната зона. Лориен пък показва, че се намира в добра форма и вече е 12-и с 20.

Тежки продължават да бъдат времената и за Сошо. Тимът от Източна Франция загуби с 0:2 като домакин от Реймс. Попаденията бяха дело на Кристоф Гломбар и Принс Онианг. Сошо остава на дъното с осем точки, а Реймс е десети с 22.

Бордо победи с 1:0 при визитата си на Гинган, благодарение на попадение на Жюлиен Фобер в средата на първата част. Жирондинците останаха с човек по-малко в началото на втората част, след като Лукас Орбан бе изгонен. В крайна сметка обаче гостите запазиха преднината си, а в последните секунди червения цвят видя и Клаудио Бовю от домакините. Бордо е на седмо място с 24 точки, докато Гинган - девети с две по-малко.