Литекс не се отказва да гони Лудогорец - Джордан блести за "оранжевите" (видео)

Тимът на Литекс победи с 3:1 Черноморец в среща от 20-ия кръг на "А" група. Колумбийската звезда Вилмар Джордан вкара два гола в 7-ата и 38-ата минута, а веднъж се разписа Юрген Джазула. Албанецът отбеляза от дузпа в 76-ата минута. Яни Пехливанов реализира единствения гол за "акулите" в 66-ата минута. Гостите доиграха мача с човек по-малко заради директен червен картон на Милен Гамаков, който повали Мирослав Манолов в наказателното поле.

Победата доближи ловчанлии на 4 точки от направилия грешна стъпка днес лидер Лудогорец. Бургаският тим пък остава в зоната на изпадащите.

Двубоят започна на високи обороти, а първата добра възможност за гол се откри пред Черноморец в 4-ата минута. Наджиб Амари обаче не беше точен. "Оранжевите" реагираха бързо и малко след това Джордан отправи слаб шут, който се оказа труден за Ник Дашев и топката излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение кълбото отново стигна до колумбийския таран, чийто изстрел този път се оплете в мрежата за 1:0.

В 15-ата минута страничният рефер от далечната страна допусна груба грешка, след като отсъди засада на Жозюе Баламанджи, въпреки че острието на "акулите" изскочи зад централната линия на терена. Минута по-късно Момчил Цветанов стреля от разстояние, но този път Дашев улови сигурно. В 20-ата минута Симеон Славчев и Джордан комбинираха на висока скорост, но завършващият удар на национала премина над вратата. Цветанов отново опита късмета си в 36-ата минута, но кълбото отново отиде над напречната греда.

Две минути по-късно Джазула разсече отбраната в синьо с подаването си към Джордан и за нападателя остана лесната задача да отбележи десетото си попадение за сезона.

В самия край на първата част Александър Цветков опита атрактивно изпълнение за радост на стотината зрители на Градския стадион в Ловеч, но не успя да намери очертанията на вратата.

След почивката домакините видимо намалиха оборотите, мислейки и за гостуването в София за мача със Славия в събота. Все пак в 50-ата минута те първи получиха възможност да обстрелват вратата на съперника, но удар от фаул на Джазула бе условен от Дашев. Малко след това неразбирателство в "оранжевата" отбрана остави Жереми Манзоро на отлична позиция, но полузащитникът не уцели добре топката и тя излезе в аут.

Лежерната игра на футболистите на Литекс продължи и в следващите минути и те логично бяха наказани. В 66-ата минута Ванчо Траянов бе оставен непокрит след изпълнение на корнер, плъзна топката към Пехливанов и бранителят от два метра вкара за 2:1.

Още в следващата атака ловчанлии можеха да възстановят двата си гола преднина, но удар с глава на резервата Манолов бе отразен от стража на бургазлии. В 76-ата минута именно таранът се откъсна от отбраната на бургаския отбор и бе повален в наказателното поле от Гамаков. Младежкият национал получи директен червен картон, а Джазула реализира отсъдената дузпа.

В 86-ата минута Ваюши бе близо до нов гол, с който да направи победата на Литекс още по-убедителна, но излязъл очи в очи с Дашев би слабо в него.