Намери се кой да спре Лудогорец - Черно море съсече евробоеца с една атака (видео)

Шампионът на България Лудогорец направи грешна стъпка в 20-ия кръг от шампионата на "А" група. "Орлите" не успяха да се наложат над гостуващия тим на Черно море, като мачът завърши при резултат 1:1.

По този начин "моряците" продължиха успешните си игри срещу тима от Разград, след като през лятото записаха победа с 3:1 във Варна. Възпитаниците на Георги Иванов успяха да вкарат гол при единствената си смислена аката. Автор на попадението бе Бакари в 35-ата минута. Козмин Моци изравни в 73-ата минута.

Лудогорец доминираше през всичките 90 минути, но въпреки това ясно пролича натрупаната умора от многото мачове през сезона. Част от основните футболисти като Марселиньо и Вирджил Мисиджан не бяха на познатото си високо равнище и това даде отражение на играта.

"Орлите" натискаха своя противник, но въпреки това в атака определено липсваше острота. Играчите действаха пестеливо и често изпитваха затруднение в опитите си да пробият защитаващия се с единадесет човека тим на Черно море.

Наставникът Стойчо Стоев заложи на резервата Шоко на десния бек, което даде негативно отражение поради две причини. Жуниор Кайсара, който изнесе множество силни мачове, бе преместен отляво и се изгуби.

Освен това Шоко бе напълно безполезен в офанзивен план, тъй като не успя да центрира нито веднъж точно. В редките случай, когато се налагаше да помага в защита, бразилецът не бе на точното място, което отвори допълнително работа на централния бранител Моци.

От своя страна пък Черно море успя да сътвори само една смислена атака, при която Бакари отбеляза гол. През останалото време възпитаниците на Георги Иванов или сипеха топката безогледно напред, или лежаха по терена, за да бавят времето. Трябва да отбележим обаче, че въпреки всичко варненци показаха добър синхрон в защита.

Домакините осъществиха сериозен натиск в началните минути, но въпреки това трудно стигаха до чисти положения. В 22-ата минута Жуниор Кишада изведе Иван Стоянов на добра позиция, но фланговият играч не успя да уцели вратата.

В 35-ата минута Черно море изненадващо поведе в резултата чрез Бакари. Гостите се възползваха от оголване в редицита на своя опонент, при което след подаване на Георги Илиев нападателят остана сам срещу Фабио Ешпиньо.

Футболистът на "моряците" го преодоля и пусна леко топката към опразнената от излезлия да го пресрещне Владислав Стоянов врата. Ешпиньо тръгна да гони топката и можеше да я избие, но не успя, тъй като точно в решителния момент се подхлъзна.

Десет минути по-късно Светослав Дяков изведе с прецизен пас Марселиньо. Бразилецът си пое кълбото, но от чиста позиция не намери очертанията на вратата.

През втората част картината не се промени. Домакините продължиха да атакуват, а гостите да се бранят с единадесет човека. Натискът на "зелените" даде резултат в 73-ата минута, когато Козмин Моци върна своя отбор в мача, отбелязвайки за 1:1. Румънецът се разписа след като засече центриране на Ешпиньо от корнер.

Преди това пропуски пред вратата на Георги Китанов направиха Марселиньо и Роман Безяк. В минутите до края на мача Лудогорец се опита да стигне до пълен обрат, но силите на състезателите в зелено не стигнаха за нищо повече от 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1