Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Славия също отнесе Пирин (ГД), съдията с ключово отсъждане

Закъсалият Славия спечели с 3:1 при гостуването си на последния в класирането Пирин (Гоце Делчев) в двубой от 20-ия кръг на "А" група и вече има три успеха в последните си четири мача. Заветното място в първата седмица обаче е на цели 8 точки. Олег Шалаев (5'), Чавдар Янков (23') и Атанас Курдов (53') вкараха за тима на Милен Радуканов, а Костадин Башов (41') беше точен за домакините.

"Белите" бяха по-добрият отбор и заслужено спечелиха. Неврокопчани обаче имаха сериозни претенции към съдията Димитър Андреев за една ситуация през второто полувреме, която се оказа ключова. В 58-ата минута, при 1:2, капитанът на Пирин Петър Лазаров падна пред наказателното поле след единоборство с Албер Банинг. Реферът обаче прецени, че няма нарушение и софиянци организираха контраатака, при която Курдов заби третия гол. Домакините искаха фаул, от който можеха да изравнят, а и втори жълт картон за Банинг за влизането му. Претенциите им обаче не бяха уважени и за капак те допуснаха попадение.

Иначе Славия започна перфектно с гол на Олег Шалаев още в 5-ата минута. Руснакът беше точен с глава след центриране на Фернандо да Силва. В 23-ата минута бразилецът изработи и втори гол, след като негов изстрел беше избит от Абди Абдиков и притичалият Чавдар Янков с лекота направи 2:0 за гостите.

Едва след това играчите на Костадин Ангелов се "събудиха". В 27-ата минута Мартин Газиев затрудни максимално Георги Петков, а две минути след това Лазаров пропусна, останал очи в очи с вратаря на "белите".

След гола за 3:1 обаче футболистите от "Овча Купел" не дадоха много шансове на съперника и четири минути преди края Да Силва дори пропусна да вкара четвърти гол, след като нацели гредата. Славия спечели с 3:0 и в първия мач между двата тима по-рано през сезона.