Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Хофенхайм хвърли бомбата за Купата на Германия

Отборът на Хофенхайм хвърли бомбата в 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия, след като елиминира гранда Шалке 04. Минаващият доскоро за сензация в Бундеслигата тим се наложи с 3:1 като гост на "Фелтинс Арена".

Хофенхайм нанесе своя удар в рамките на четвърт час през първото полувреме. С голове на Кай Хердлинг (21), Кевин Воланд (32) и Роберто Фирмино (35) гостите поведоха с 3:0. До края на мача Шалке успя да върне само едно попадение чрез Джеферсън Фарфан (67), но това стигна само за почетна загуба.

Финалистът в Шампионската лига Борусия (Дортмунд) не допусна изненади срещу Саарбрюкен. Треньорът Юрген Клоп даде шанс на част от резервите да поиграят и те не му изневериха и спечелиха солидна победа с 2:0. Головете отбелязаха Юлиан Шайбер (19) и Йонас Хофман (49). Голяма част от асовете на Борусия си останаха в Дортмунд, където гледаха мача по телевизията и окуражаваха младите си съотборници.

За 1/8-финалите се класира и Кайзерслаутерн, след като прегази Унион в Берлин с 3:0. Орбан откри резултата в 18-тата минута, а в добавеното време на първата част Цолер удвои. Малко преди края на мача резервата Гаус оформи крайния резултат.

Хамбургер се измъчи у дома срещу Кьолн, но също продължава напред след 2:1.
Максимилан Байстер откри в 42-ата минута, но "козлите" изравниха чрез Адам Матушчик в 54-ата минута. Резултатът се задържа до самия край на срещата- До продължения обаче не се стигна, тъй като хърватинът Иво Иличевич донесе победата за тима си.