Локо (Москва) свали Зенит от върха с победа срещу Попето и компания (видео)

Отборът на Локомотив (Москва) свали Зенит от първото място в класирането на руското първенство. Столичани разбиха с 3:1 като гости Кубан в двубой от 18-ия кръг и събраха 39 точки, с които еднолично се изкачиха на върха. Зенит вече е втори с 2 точки по-малко, а Кубан е 10-и с 23 точки.

За Кубан цял мач игра капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов. Головете за "железничарите" реализираха Майкон Маркес (5), Ведран Чорлука (14) и Мбарк Бусуфа (30), а ветеранът Джибрил Сисе бе точен за краснодарци в последната минута.

В 5-ата минута Мбарк Бусуфа даде хубав извеждащ пас на Майкон Маркес и бразилецът насочи много добер топката във вратата, пазена от Сергей Рижиков. В 14-ата минута столичани реализираха втори гол. Негов автор стана хърватският защитник Ведран Чорлука. Той изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Кубан с глава след центриране от фаул на Александър Самедов.

В 30-ата минута Майкон Маркес върна жеста на Бусуфа и му асистира за третото попадение след хубава комбинация на "железничарите". В 90-ата минута резервата Джибрил Сисе отбеляза  с глава попадението на утехата за домакините.