Жани Желязков и Равена с 3-та поредна загуба в Италия

Младежкият волейболен национал Жани Желязков и неговият КМК (Равена) записаха трета поредна загуба в италианската Серия А1. Момчетата на треньора Марко Бонита отстъпиха като гост на Бре Ланути (Кунео) с 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 20:25) в мач от 7-ия кръг, игран тази вечер.

Така тимът на Жани Желязков се смъкна на предпоследто 11-то място с 5 точки след 1 победа и 6 загуби. В следващия редовен 8-ми кръг Равена е домакин на Перуджа. Срещата е в неделя (8 декември) от 18,30 часа българско време и ще бъде предавана пряко по Ring.bg.

Желязков
не започна като титуляр, но влезе като резерва за Равена в четвъртия гейм и остана до края. Българинът завърши с 2 точки (40% ефективност в атака). Словенският национал Клемен Чебул заби страхотните 24 точки (3 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака, 64% позитивно и 36% перфектно посрещане) за Равена, но и това не помогна за успеха. За домакините от Кунео френският национал Антонен Рузие (61% ефективност в атака) и влезлият като резерва Олег Антонов (1 ас, 69% ефективност в атака, 45% позитивно и 9% перфектно посрещане) реализираха съответно 22 и 19 точки за победата. Въпреки това, за най-полезен играч (MVP) на мача бе определен кубинският разпределител на победителите Хавиер Гонсалес.
КУНЕО: Йерун Раувердинк 13, Хавиер Гонсалес 6, Емануел Кохут 7, Джорджо Де Тони 2, Антонен Рузие 22, Габриеле Маруоти 1 - Даниеле Де Пандис-либеро (Олег Антонов 19, Мануел Косчионе, Аймоне Алети 1, Алберто Казадей, Андреа Маркизио-либеро)
Старши-треньор: Роберто Пиаца.
РАВЕНА: Мануеле Крика 3, Бенжамен Тонюти 2, Кевин Тийе 18, Нийлс Клапвайк 8, Енрико Честер 5, Клемен Чебул 24 - Андреа Бари-либеро (ЖАНИ ЖЕЛЯЗКОВ 2, Джоузеф Кларънс Каулиакамоа 1, Стефано Менгоци 3)
Старши-треньор: Марко Бонита.