Жонас разстреля десет от Осасуна

Отборът на Валенсия надигра категорично Осасуна в домакинството си от 15-ия кръг в Примера дивисион. "Прилепите" спечелиха с 3:0, а героят на мача бе Жонас Гонсалвеш, който записа хеттрик в 45-ата, 48-ата и 53-ата минута. Голяма роля за този резултат имаше и изгонването на Пачи Пунял още в 17-ата минута, като така гостите играха с човек по-малко повече от 70 минути.

И трите гола паднаха донякъде сходно след центрирания в наказателното поле. Първо в 45-ата минута Антонио Бараган прати кълбото в пеналта, където Жонас се включи от дълбочина и засече в мрежата за 1:0. След това в 48-ата минута след продължително разиграване Софиан Фегули овладя в близост до аутлинията и центрира назад за Жонас, който този път с прекрасен изстрел от воле разстреля вратаря за 2:0. Само пет минути по-късно отново Бараган пусна за Гонсалвеш и той оформи своя хеттрик засичайки кълбото в мрежата за крайното 3:0.

С тази победа Валенсия се изкачи до 9-ата позиция в таблицата с 20 точки. Осасуна пък остава на 16-ата позиция с 13 точки в актива си.