Интер се провали на "Меаца" пред погледа на Тохир

Отборът на Интер не успя да победи Сампдория на "Джузепе Меаца" в Милано. Срещата завърши 1:1, като тя се игра пред погледа на новия бос на "нерадзурите" Ерик Тохир. Индонезиецът за първи път седна в официалната ложа на митичния милански стадион, а компания му правеше Масимо Морати. Бившият първи в клуба бе посрещнат с аплодисменти от тифозите в "Курва Норд", които опънаха голям транспарант с надпис: "Благодарим Ви, синьор Морати". Тохир обаче не донесе късмет на Интер, тъй като Сампдория изравни резултата в 89-ата минута и развали настроението на новия шеф.

Домакините поведоха в резултата рано. В 18-ата минута Рики Алварес подаде отляво успоредно на голлинията на "моряците" и Фреди Гуарин порази целта с отмерен удар при далечната греда. Като цяло мачът не се запомни с кой знае колко интересни ситуации и вървеше към минимална победа за Интер. В 89-ата минута обаче момчетата на Синиша Михайлович изригнаха. Резервата Ренан стреля с левия крак от около 20 метра и след секунда Самир Ханданович трябваше да вади топката от мрежата си. Ударът на бразилеца бе доста прецизен и вратарят на интеристите нямаше какво да стори.

Така тимът на Валтер Мадзари загуби две точки в битката за челните места, а Ил Дория продължава да се бори със зъби и нокти за оцеляването в италианския елит.