Бетис остава в калта след гол в 90-ата (видео)

Отборът на Бетис направи 2:2 срещу Райо Валекано в обеден мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Севилският тим допусна изравняване в 90-ата минута след попадение на Алберто Буено. Баломпие на два пъти повеждаше чрез Антонио Амая (26) и Жоан Верду (80), но две попадения на Буено (51 и 90) вгорчиха живота на андалусците. Бетис остава на последна позиция с едва десет точки. "Пчеличките" са 17-и.

Хорхе Молина не стигна до топката при първата удачна възможност в десетата минута. В 20-ата Алхасан Бангура направи впечатляващ рейд по дясното крило, но Антонио Амая предотврати първата опасност пред Гийермо Сара. В 26-ата тимът на Пепе Мел откри резултата: Ноно центрира от статично положение и Амая абсолютно сам скочи и отбеляза.

В 32-ата изстрел на Рубен Кастро облиза гредата след ново центриране на Ноно. Последните десет минути на полувремето валяха положения, но с пропуски се отличиха Алберто Буено, Салва Севийя на два пъти, Роберто Трасорас и Молина.

В 50-ата Рубен Кастро нямаше късмет и уцели греда. В следващата атака резултатът беше изравнен след грешка на Сара и точно действие на Буено. В 80-ата домакинският натиск донесе попадение в "зелено-бяло". Брутална грешка на вратаря Давид Кобеньо позволи на Жоан Верду да вкара на празна врата. В 91-ата минута Жорди Фигерас сгреши и отне победата на севилския тим. Алберто Буено овладя и лесно насочи в мрежата за крайното 2:2.

Така тимът от "Бенито Вийямарин" остава само с две победи в Примера - на 15 септември срещу Валенсия и на 29 септември срещу Виляреал.

Снимка: Getty Images/Guliver