Ново разочарование за Рома (видео)

Отборът на Рома остана без поражение от началото на Серия "А", но отново загуби точки. "Вълците" стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Аталанта в Бергамо и записаха четвърто поредно равенство, след като започнаха сезона с 10 последователни победи. Давиде Бривио даде аванс на Аталанта в резултата в 51-ата минута, но в последната Кевин Строотман изравни. Двубоят бе от 14-ия кръг на италианското първенство.

Четвърт час след началото на мача вратарят на Рома Морган Де Санктис получи някаква травма, но реши да продължи участието си в мача. В 19-ата минута малко не достигна на Жервиньо да овладее топката до вратата на Аталанта след дълъг пас, а секунди след това домакините осъществиха опасна контраатака, при която обаче не се стигна до голов удар. В 23-ата минута Майкон се намеси решително в отбрана, пресичайки центриране към играч на Аталанта, а в 26-ата минута Кевин Строотман получи топката пред границата нанаказателното поле на домакините и стреля силно, но не уцели вратата, пазена от Андреа Консили.

В 28-ата минута "нерадзурите" от Бергамо бяха много близо до това да открият резултата. След центриране от фаул, Франко Бриенца стреля по земя, Херман Денис отклони топката на метър-два пред вратата на Де Санктис, но топката се отби от десния страничен стълб на вратата на "вълците". Две минути по-късно левият бек на Аталанта Кристиано Дел Гросо бе сменен заради контузия от Джакомо Бонавентура. В края на първото полувреме имаше съмнения за нарушение срещу Жервиньо в наказателното поле на домакините, но реферът Антонио Дамато даде знак играта да продължи.

В 51-ата минута Аталанта поведе в резултата с 1:0. Давиде Бривио стреля от фаул, Де Санктис се намеси лошо и топката се оплете в мрежата на "вълците".

В следващите минути тимът на Руди Гарсия нямаше идея как да върне гола. В 67-ата минута Строотман стреля по земя и топката мина на сантиметри встрани от вратата на гостите. В 71-ата минута резервата за Рома Адем Ляич получи шанс да стреля от добра позиция, но шутът му бе неточен.

Все пак, натискът на "джалоросите" в последните минути се засили и в 76-ата минута американският халф на Рома Майкъл Брадли изпрати топката с глава в мрежата на Консили след изпълнение на корнер и разбъркване, но попадението бе отменено поради засада. При удар на Майкон секунди преди гола останаха съмнения за игра с ръка на защитник на Аталанта.

Десет минути преди края реферът Дамато изгони на трибуните наставника на Аталанта Стефано Колантуоно, най-вероятно за невъздържано поведение. В 86-ата минута пред Алесандро Флоренци се откри отличен шанс да изравни резултата, но ударът му с глава бе спасен от Консили.

Минута преди края Жервиньо стреля твърде слабо и не затрудни Консили, но секунди по-късно столичани изравниха резултата. Ляич проби отдясно и центрира по земя, а Строотман от непосредствена близост насочи топката в мрежата.

В добавеното време Ляич навлезе в наказателното поле на Аталанта и падна, но реферът не отсъди дузпа, а му показа жълт картон и телевизионните повторения показаха, че това е било правилното решение.

След това равенство Рома е с 34 точки на върха в класирането. С 34 точки е и шампионът Ювентус, който обаче е с мач по-малко и ще има възможност да дръпне с 3 пред "вълците" при победа в домакинството си на Удинезе тази вечер. Аталанта се намира на 11-а позиция със 17 точки.