Лудогорец излезе победител от битката с Берое, Мисиджан - герой (видео + галерия)

Отборът на Лудогорец записа поредната си победа в родния шампионат. "Орлите" се наложиха като гост на Берое с минималното 1:0 в последен мач от 19-ия кръг на "А" група. По този начин тимът от Разград отново се откъсна пред втория Литекс с шест точки.

Единственото попадение в днешната среща отбеляза звездата в отбора на Стойчо Стоев - Вирджил Мисиджан, който завърши отлична атака по дясното крило и прецизно центриране на Жуниор Кайсара.

Мачът не се различаваше много от този за купата на България, който двата тима изиграха в Стара Загора. Възпитаниците на Стойчо Стоев и Петър Хубчев заложиха повече на пресата и здравите единоборства, като често имаше и доста остри влизания. Като изключим 2-3 ситуации, футболните достойнства липсваха. Головите положения също бяха кът.

Мачът стартира с опасна ситуация през вратата на шампиона на България. Във 2-ата минута Берое имаше отлична възможност за гол. Венцислав Христов центрира по земя, но Мартинс не успя да засече от непосредствена близост.

В 23-ата минута гостите от Разград поведоха в резултата. Фабио Ешпиньо изведе в коридор Жуниор Кайсара, който центрира отлично. Вирджил Мисиджан бе заел добра позиция и на празна врата прати кълбото в мрежата.

През вторите 45 минути Лудогорец успя да сътвори само една смислена атака. В 79-ата минута Йордан Минев напредна през центъра и подаде към Марселиньо, който майсторски изведе Роман Безяк. Голмайсторът на "орлите" стреля с едно докосване, но топката срещна гредата.

От своя страна домакините сътвориха няколко мелета пред Владислав Стоянов, които станаха лесна плячка на защитниците пред него. Все пак Берое успя да застраши националния вратар, след като при едно от многото центрирания, Даниел Абало не върна умело топката към своя вратар. Въпреки това Стоянов внимаваше и успя да предотврати попадение в своята врата.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1