Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ница продължава да затъва

Отборът на Ница записа пета поредна загуба в шампионата на Лига 1. "Орлетата" бяха победени с 0:3 при визитата си на Лориен в мач от 15-ия кръг на френското първенство. Кевин Моне-Паке откри в 16-ата минута, въпреки че гостите имаха доста повече положения за гол. През втората част отново Ница бе по-активният тим на терена, но в 71-ата минута младият Жордан Амави си отбеляза автогол след един удар на Ян Жуфр. В последната минута на мача пък Венсан Абубакар оформи крайното 3:0 за Лориен.

С победата си днес "мерлузите" заемат 14-а позиция със 17 точки. Ница е със същия актив, но по-лоша голова разлика и една позиция надолу.

С хеттрик на Висам Бен Йедер Тулуза разби с 5:1 Сошо. Гостите откриха с гол на Еманюел Маюка, но след това младият нападател се развихри. Другите попадения за "виолетовите" бяха автоголове - на вратаря Симон Пуплен и Лионел Зума. Тулуза е на 11-о място с 19 точки, докато Сошо е на дъното с осем.

В дербито на новаците в елита Гинган победи с 1:0 Нант, благодарение на попадение на Юнус Санкаре в средата на втората част. "Канарчетата" пропуснаха да се изкачат на пета позиция и остават шести с 23 точки. Гинган има една по-малко и е на седмо място.